Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Крутьківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 34177256) був реорганізований і увійшов до складу Іркліївської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Крутьки
Чорнобаївський район, Черкаська область

Історична довідка Крутьківської сільської ради

До Крутьківської сільської ради належать села Крутьки, Чехівка та селище Журавлине. До 1988 р. належало ще селище Чобітьки (зняте з обліку).

Крутьки, центр сільської ради, розташоване на південний захід на відстані 17 км від райцентру смт Чорнобай, за 32 км від Черкас, по берегах річки Кропивна – лівої притоки Дніпра, на Придністровській низовині. Навколо села – поля, ліси. Площа населеного пункту - 547 га.

Село Крутьки давнє, на території земель села було кілька поселень, це поселення скіфів – землеробів, поселення бронзового періоду. На території села виявлено пам’ятки епохи пізньої бронзи, городище скіфської доби біля урочища Жидовиця – поселення скіфів-землеробів VI-Vст. до н.е. Активна колонізація краю пов’язана з виникненням козацтва, відходом козаків з правого на лівий берег Дніпра. Тут були прекрасні природні умови, що сприяли розвитку землеробства, скотарства, окрім цього, - полюванню, риболовству, бортництву. Поселення Крутьки одержало назву, ймовірно, від прізвища одного з перших його поселенців – козака Крутька.

Крутьки були хутором ще далеко до Хмельниччини, до Польської ревізії на Лівобережжі 1636 року. В документі «Канівська сотня Переяславського полку» М. Ткаченка згадується хутір Крутьки, що в 1690 році вже мав свою церкву. У 1648 році козацьке село Крутьки в складі Канівської (Канівецької) сотні Іркліївського, пізніше Кропивнянського полку, брало участь в національно-визвольній війні українського народу проти польського панування (1648-1654р.) під проводом Б.Хмельницького. Крутьківські козаки входили до складу сотні Нестора Морозенка і брали участь у битвах біля Кам’яного затону та під Жовтими водами. Цей факт дає підставу стверджувати, що крутьківські козаки були активними учасниками визвольної війни з початку і до кінця.

За Зборівським договором Богдана Хмельницького з польським королем 16 жовтня 1649 року в реєстрах війська запоріжського Кропив’янського полку в третій козачій сотні сотника Івана Воропая (крутьківського) були записані козаки: Іван Ігнатенко, Ярема Вирвикищенко, Дмитро Євсенко, Андрій Тищенко, Тишко Занченко, Гаврило Ігнатенко, Левко Колтун, Остап Волопаєнко та ін.. Це стверджує, що ці козаки з Крутьок, що їх нащадки і нині проживають в селі.

З 1757 року Крутьки числяться в складі відновленої Канівської сотні Переяславського полку, яка існувала до ліквідації полкового устрою 1782 року.

З 1782 Крутьки належать до Золотоніського повіту Київського намісництва.

З 1802 до 1917 року Крутьки належать до Золотоніського повіту Мельниківської волості Полтавської губернії.

З березня 1923 року Крутьки - в складі Мельниківської сільської ради.

В лютому 1925 року сформовано Крутьківську сільську раду. В 1958 році до складу сільської ради входять села Чехівка, Дубинка, Червоне. В зв’язку з будівництвом Кременчуцького водоймища села Дубинка та Червоне переселені. Одним із таких переселених сіл стало селище Жовтневий Промінь (постановою Верховної Ради України від 12.05.2016р перейменоване на Журавлине), яке з 1960 року входить до складу Крутьківської сільської ради.

Всі вони сполучені між собою шляхами з твердим покриттям.

Відстань від центральної садиби до с.Чехівки становить 5 км., до с.Журавлиного 15 км.

Станом на 01.01.2017 р. село Крутьки налічує 458 дворів, де проживає 1237 жителів. З 2006 року реорганізовано Крутьківський ФАП в лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Працює будинок культури, Крутьківський навчально – виховний комплекс, контора СТОВ «Агроко», сільська рада, 8 приватних магазинів, церква Святителя Миколая Чудотворця, Крутьківський народний краєзнавчий музей імені Бориса Кіппи, поштове відділення, 4 фермерських господарства.

Село Чехівка налічує 115 дворів, в яких проживає 275 жителів. Працює тут фельдшерсько – акушерський пункт, сільський клуб, бібліотека, державний та приватний магазини, психоневрологічний будинок - інтернат. Діти шкільного віку навчаються в Крутьківському НВК.

Селище Журавлине налічує 47 дворів, в яких проживає 80 жителів. Працює тут сільський клуб, бібліотека, фельдшерсько – акушерський пункт. Відстань до районного центру 5 км. Діти шкільного віку навчаються в Малоканівецькій ЗОШ.

На території сільської ради знаходиться Чехівський психоневрологічний інтернат для чоловіків на 220 місць.

В адміністративних межах сільської ради знаходяться 5 садівничих товариств: «Авіатор», «Кристал», «Моноліт», «Чайка», «Чайка-2».


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua